Neurolog to specjalista, który zajmuje się schorzeniami z zakresu układu nerwowego. Do jego zadań należy leczenie takich obszarów jak mózg, nerwy czy rdzeń kręgowy. Wiele osób cierpi na choroby z tego zakresu, nie tylko dorośli, ale również i dzieci.
Neurolog Kraków – jakie schorzenia leczy?
Cierpisz na schorzenia kręgosłupa, bóle głowy, zawroty głowy? Konieczna będzie wizyta u neurologa. Z usług tego specjalisty korzystają również osoby, które zmagały się z udarem mózgu, czy cierpią na stwardnienie rozsiane. Do obszaru tego zagadnienia zaliczają się również zwyrodnieniowe choroby układu nerwowego np. choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona. Często, aby zdiagnozować chorobę niezbędne są specjalistyczne badania.
Badania, które wykona dobry neurolog Kraków
Podstawowym badaniem, które powinien wykonać każdy specjalista jest wywiad lekarski. Przeprowadza się go na pierwszej wizycie lekarskiej. Po zakończeniu wywiadu, lekarz posiada przypuszczenia, co do występujących schorzeń i chorób. W celu jej potwierdzenia zleca szczegółowe badania. Zalicza się do nich: RTG. EEG, rezonans magnetyczny czy tomografię komputerową.
Jakich symptomów nie bagatelizować?
Wśród popularnych symptomów, których nie powinniśmy bagatelizować są bóle oraz osłabienie. Często osoby cierpiące na schorzenia neurologiczne zmagają się z zaburzeniem widzenia, koordynacji oraz pamięci. Jakie objawy występują również przy chorobach neurologicznych:
- kurcze i drżenie mięśni,
- osłabienie siły mięśniowej,
- zaburzenia czucia,
- zaburzenia przytomności,
- zaburzenia pamięci,
- zawroty głowy,
- szumy uszne.
Jeśli i u Ciebie występują takie objawy – nie bagatelizuj ich.
Specjalista neurolog – gdzie skorzystać z jego usług?
Często ciężko nam jest znaleźć odpowiedniego specjalistę. Są lekarze, którzy przyjmują na NFZ i są tacy, którzy udzielają tylko porad prywatnych. Jeśli szukamy odpowiedniego specjalisty, warto poszukać takich, którzy świadczą usługi medyczne w okolicy. Bardzo często pacjenci przed umówieniem się na wizytę, zapoznają się z opiniami innych pacjentów, którzy korzystali z usług danego lekarza.