Czy komornik może zabrać dodatek do węgla?

Ostatnio dużo się mówi o dodatku do węgla i dodatku energetycznym. Państwo zaczęło już wypłacać pieniądze tym, którzy w terminie i właściwie złożyli wnioski. Co chwila zmieniały się ustawy i przepisy dotyczące tego, kto mógł, a kto nie mógł składać wniosków. W tym artykule powiemy o czymś innym. Czy komornik Gdynia ma prawo przejąć dodatek?

Dodatek – Wsparcie dla potrzebujących, ale czy pewne?

Gdy ceny są tak wysokie, każde 100 złotych, które można otrzymać od państwa ma znaczenie. Dodatek węglowy stanowi jednorazową formę wsparcia dla osób ogrzewających gospodarstwa domowe węglem. Wynosi on 3000 zł. Jakie warunki trzeba spełniać by go dostać? Podstawą do jego otrzymania jest wypełnienie deklaracji CEEB i złożenie odpowiedniego wniosku. Do kiedy trzeba to zrobić i w jaki sposób? Można to zrobić osobiście lub przy wykorzystaniu platformy ePUAP, najpóźniej do 30 listopada bieżącego roku. Ale dodatek do węgla to nie jedyna pomoc oferowana przez państwo. Jest jeszcze dodatek energetyczny, który należy się osobom, ogrzewającym domy drewnem, pelletem, olejem opałowym czy też gazem. Jego koszt uzależniony jest od rodzaju wykorzystywanego opału i wynosi od 500 zł do 3000 zł.To prawda, że w rzeczywistości takie 3000 złotych przy tej inflacji nie wystarczą na wiele, ale lepiej mieć tonę węgla „od państwa” niż jej nie mieć. A co z tymi, którzy mają nad sobą komornika?

skuteczny komornik Gdynia

Komornik Gdynia a dodatki państwowe

Jeżeli masz długi, możesz się martwić, że nawet, jeśli otrzymasz dodatki, zabierze je komornik Gdynia. Właśnie dla takich osób jest ten artykuł. Otóż, dodatek węglowy czy energetyczny jest świadczeniem dodatkowym, które nie wlicza się  do dochodu, a co za tym idzie nie trzeba go uwzględniać w corocznym  rozliczeniu PIT. To oznacza, iż podobnie jak świadczenia socjalne typu 500+ i alimenty nie podlega on egzekucji komorniczej! Czyli, nawet jeśli wpływa na zajęty decyzją sądu rachunek bankowy, nie może zostać zajęty na poczet długów. To samo dotyczy dodatku energetycznego.  Taki rodzaj wsparcia finansowego ma na celu zapobiegać ubóstwu. Komornik nie może przejąć nawet złotówki z nich. Bez względu na to jak skuteczny komornik Gdynia by to był.