Decyzja środowiskowa a pozwolenie zintegrowane

W przypadku działalności wielu przedsiębiorstw niezbędne jest ubieganie się o różnego rodzaju pozwolenia, które związane są z oddziaływaniem na środowisko. W dzisiejszym artykule skupimy się na pozwoleniu zintegrowanym oraz decyzji środowiskowej. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Decyzja środowiskowa Poznań – co warto wiedzieć?

Decyzja środowiskowa to tak zwana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Jest to jedna z pierwszych decyzji, która należy uzyskać, jeśli chcemy rozpocząć inwestycję, której działalność będzie wpływała na środowisko. Szczegóły tej decyzji określone są w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Tą decyzję powinno uzyskać się przed zezwoleniem na zbieranie odpadów, zezwoleniem na przetwarzanie odpadów i ich zbieranie.

Pozwolenie zintegrowane – o co w nim chodzi?

Inwestor, który ubiegać musi się o pozwolenie zintegrowane Poznań, a ten, kto powinien to zrobić określone jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska, zwolniony jest z obowiązku ubiegania się o  zezwolenia odpadowe. Pozwolenie zintegrowane zastępuje wszelkie pozwolenia sektorowe i inne decyzje związane z ochroną środowiska i eksploatacją określonych instalacji.

Pozwolenie środowiskowe Poznań

Kto może nam pomóc ubiegać się o takie pozwolenie?

Są firmy i organizacje, które pomagają w załatwianiu formalności dotyczących pozwoleń środowiskowych. Warto skorzystać z ich usług, ponieważ na od podstaw znają procedury i wiedzą, jakie kolejne kroki podejmować. Warto wybrać firmę, w której uzyskanie takiego pozwolenia będzie bezproblemowe!

Zgodnie z prawem obowiązkiem posiadania pozwolenia zintegrowanego i innych pozwoleń środowiskowych objęte są te przedsiębiorstwa, których funkcjonowanie może prowadzić do znacznego zanieczyszczenia środowiska bądź jego elementów. Dlatego, jeśli i Twoja instalacja bądź działalność również przynosi takie skutki – koniecznie znajdź firmę, która pomoże uporać Ci się z formalnościami.