Domki na zgłoszenie – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Domki modułowe stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej osób decyduje się na ich budowę. Jest to świetna alternatywa nie tylko domków letniskowych, ale również biur czy małych restauracji. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się ciekawych informacji o tych domkach.

Domki modułowe – co to jest?

Domki modułowe nazywane są również domkami na zgłoszenie. Są to domki budowane z gotowych elementów. Elementy te produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Dostarczane są na miejsce budowy i składane w całość. Co ważne, domki takie mogą pełnić funkcje domków letniskowych.

Domki bez pozwolenia na budowę – formalności

Domki modułowe, tak samo jak i domki holenderskie w przypadku, kiedy powierzchnia zabudowy wynosi do 35 metrów kwadratowych, wystarczy ubiegać się o zgłoszenie. Do prac wykonawczych przystąpić można po 30 dniach, kiedy urząd w ciągu tego czasu nie zgłosi zastrzeżeń. W przypadku, kiedy powierzchnia domków wynosi ponad 35 metrów kwadratowych, to należy przygotować projekt budowlany.

Domki bez pozwolenia na budowę

Domki modułowe i ich zalety

Domki modułowe coraz częściej pojawiają się w polskim budownictwie. Mają wiele zalet, a do najistotniejszych zaliczamy:

  • krótki czas budowy,
  • atrakcyjniejsza cena budowy, niż w przypadku domów murowanych,
  • brak zbędnych formalności,
  • możliwość stworzenia indywidualnego projektu,
  • możliwość wyboru ogrzewania.

Zalet tych domków jest znacznie więcej. Co ważne domki te można powiększać po czasie – dostawać nowe komponenty.

Budowa domu to nie lada wyzwanie. W obecnych czasach warto szukać łatwiejszych i tańszych rozwiązań. I właśnie takim rozwiązaniem są domki modułowe. Na rynku powstaje coraz więcej firm, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem domków modułowych. Warto znaleźć taką, która posiada dobre opinie klientów, świadczy usługi w atrakcyjnych cenach, a także posiada wszelkie certyfikaty i atesty jakości. Jakość takich domków powinna być najważniejsza – dlatego warto wybierać przedsiębiorstwa, które korzystają z materiałów najwyższej jakości.