Dźwig Konin – Poznaj jego budowę!

Poznaj budowę i zastosowanie najpopularniejszego sprzętu w budownictwie. Tylko u nas dowiesz się, jak budowany jest dźwig hydrauliczny, który jest największym i najmocniejszym dźwigiem. Zapraszamy do dalszej części.

Jak zbudowany jest dźwig?

Dźwig Konin to maszyna, która wykorzystywana jest przy pracach budowlanych, głównie na dużych wysokościach. Jego pracę możemy zobaczyć przy wieżowcach, halach, a nawet przy zmianie dachu czy komina. Dźwigi dzielą się na wiele zastosowań i rodzajów. Bez nich budowy mogłyby trwać miesiącami, a praca robotników byłaby znacznie cięższa.

Dźwig jest sprzętem ciężkim, który nadaje się do podnoszenia i przemieszczania obiektów o sporej wadze i rozmiarach. Konstrukcja dźwigu w zależności od wielkości, opiera się na silnikach elektrycznych lub spalinowych lub opiera się o wewnętrzny układ hydrauliczny.

Usługi dźwigowe Poznań nie opierają się tylko i wyłącznie na jednej maszynie. Odmian dźwigu jest mnóstwo i każdy ma swoje ścisłe przeznaczenie. Najcięższe i najciekawsze dźwigi, to te hydrauliczne. Ten rodzaj występuje z zamkniętą kabiną operatora, która jest ustawiona na stalowej podstawie lub kabina może być zamontowana na kołach, albo rolkach. Wiele dźwigów hydraulicznych ma wysięgnik teleskopowy – ramię, którym steruje operator ze swojej kabiny, który pozwala operatorowi dotrzeć do obiektów z większej odległości. W ten sposób działa także HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, będący najpopularniejszym z powszechnie stosowanych dźwigów hydraulicznych.

Usługi dźwigowe Poznań

Dźwig hydrauliczny składa się z pompy, przewodów ciśnieniowych i siłowników. Jest on bardzo ceniony w budownictwie, ponieważ nadaje się do załadunku i rozładunku towarów o różnej wielkości, szerokości i ciężkości, a także do przenoszenia towarów na wyższe piętra oraz piętnowania kontenerów.

Dlaczego dźwigi są tak cenione?

Dźwigi ułatwiają i przyspieszają prace budowlane. Bez nich samo przenoszenie ciężkich ładunków mogłoby zając kilka dni, a dźwig może to zrobić w kilka minut. Czas, który trzeba by było poświęcić na ręczne wykonanie pracy, które wykonuje dźwig jest niewyobrażalne.