Jacuzzi ogrodowe – Gorące kąpiele podczas zimowych nocy

Chłodne wieczory to urok jesieni i zimy. Większość z nas bardzo nie lubi się z tymi porami roku, dlatego wciąż szukamy nowych rozwiązań, które pomogą nam je przetrwać. Na szczęście możemy zrobić wiele rzeczy, które ogrzeją nas w te zimowe wieczory. Jaka opcja będzie dla nas najciekawsza? W co warto zainwestować? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Gorące kąpiele w jacuzzi

Jedną z coraz częściej wybieranych opcji jest kąpiel w jacuzzi ogrodowym. Wbrew pozorom gorąca kąpiel wśród śniegu i gwiazd – wydaje się być bardzo obiecująca. Zimowa aura nie sprzyja kąpielom w basenach odkrytych, dlatego ich świetną alternatywą będzie jacuzzi. Tylko czy aby na pewno kąpiele są ogrzewające? Wszystko zależy od tego, jak bardzo nagrzejemy wodę. Jacuzzi mają opcję nagrzewania nawet do ponad 40 stopni! Dzięki temu unosząca się para wodna będzie nas ogrzewać od góry.

Gdzie zamontować jacuzzi ogrodowe?

Jeśli planujemy spędzanie w nim chłodnych wieczorów – dobrze, aby było jak najbliżej drzwi wejściowych. Gorące kąpiele z pewnością są świetnym pomysłem, jednak jeśli będziemy często wychodzić wygrzani do nawet minusowych temperatur – może nie być zbyt ciekawie. W zależności od tego, skąd chcemy wchodzić do jacuzzi – powinniśmy odmierzyć maksymalnie dziesięć metrów i w tej odległości umieścić jacuzzi.

Jacuzzi ogrodowe

Istnieje także opcja zamontowania specjalnego zadaszenia, które utrzyma ciepło mimo minusowych temperatur. Jest to jednak bardzo kosztowna inwestycja i nie dla każdego. Jeśli jednak mamy w planach stworzenie zadaszenia – dobrze jest zrobić wszystko od razu. Całościowy koszt może być znacznie niższy.

Wanna spa zimą wbrew pozorom jest urządzeniem energooszczędnym i ekonomicznym. Dzięki zastosowaniu bardzo dobrej izolacji urządzenia, nie ma obaw, że podgrzewanie wody w okresie zimowym znacząco nadszarpnie budżet domowy.