Meble kuchenne Poznań – w jakim stylu urządzić kuchnię?

O tym, jak będzie się prezentowała kuchnia, w głównej mierze decyduje estetyka wybrana przez Ciebie. Od Twojej decyzji zależy nawet styl wykonania mebli, a tych do wyboru jest całe mnóstwo! – industrialny, rustykalny, angielski, prowansalski. Pomysłów nie brakuje, stąd bogate portfolio producentów, którzy mogą pochwalić się pięknym wykonaniem kuchennych mebli.

Meble kuchenne Poznań – klasyczna kuchnia dla mniej wymagających

Wykonanie kuchni w stylu klasycznym, który na myśl przywodzi określenie “dekoracyjnego” ze względu na przeważające w nim detale, które decydują o jego indywidualności – ozdobne gałki, relingi na ścianach, przeszklone szafki. Funkcjonalne blaty kuchenne są również częścią tego stylu – nie tylko kontrastują kolorystycznie z szafkami, ale i sprawdzają się w przypadku drobnego poczęstunku czy przygotowywania kawy. Styl klasyczny to niezmiennie styl, który zaspokaja potrzeby wszystkich pokoleń. Cieszy się poważaniem, ze względu na swój urok i wdzięk, który nie przemija wraz z upływem lat. Łączy w sobie piękno i funkcjonalność.

Jednym z aspektów, który wpływa na zainteresowanie stylem klasycznym jest jego wyważenie – kuchnia z dobrym tonem, kolorystyka jest ciepła, dodatki – odpowiednio dobrane. Warto szczególnie zwróć uwagę na tę drugą kwestię, gdyż to właśnie bogatym zdobnictwem wyróżnia się styl klasyczny. Przeróżne ozdobniki wzbogacają fakturę, ale łatwo o nadmiar i przesadę, gdy zabierasz się do tego nieumiejętnie.

Meble kuchenne Poznań

Materiały używane w wykończeniu klasycznym

Styl klasyczny bardzo często wykorzystuje naturalne materiały i tworzywa. Goszczą tu szlachetne materiały, takie jak drewno, kamienie naturalne. Jednym z podstawowych wyznaczników tego stylu są ciepłe barwy ziemi. Kolory ograniczają się do białych mebli i stonowanych barw drewna. Bardzo popularnym akcentem dla klasycznych mebli są przeszklenia, a nawet złocenia.

AGD a klasyczne urządzenie wnętrza

Coraz modniejsze staje się również eksponowanie sprzętu AGD, który do niedawna był zabudowywany. W klasycznie urządzonej kuchni z powodzeniem możemy wykorzystać nowoczesną zabudowę w sensie układu funkcjonalnego – wyspa kuchenna, wysokie szafki, zabudowa na wymiar. Stylizacje klasycznych kuchni mogą być alternatywą dla nowoczesnego minimalizmu.

Oprócz solidnej jakości wykonanego produktu i jego ergonomii, klient mebli kuchennych Poznań jest postawiony przed wyborem wszelakiej maści produktu, który nie tylko cieszy oczy, ale i sprawia, że prace kuchenne stają się swoistą przyjemnością. Meble kuchenne Poznań to również ergonomia i funkcjonalność użytku w codziennych sytuacjach.