Mieszkania na sprzedaż w Kujawsko-Pomorskim

Gdzie jest najwięcej mieszkań na sprzedaż i w jakich chodzą cenach? Czy warto szukać mieszkania w małych miastach województwa Kujawsko-Pomorskiego? Do wyboru wiele, jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Mogilno, Inowrocław czy w Barcinie.  Jak szukać mieszkania, by nie trwało to całymi miesiącami? Zapraszamy do lektury.

Gdzie w Kujawsko – Pomorskim jest najwięcej mieszkań?  

Jak można się domyślić, najwięcej ofert jest w większych miastach. Największym miastem w naszym województwie jest Bydgoszcz. Rzeczywiście, jakby wejść chociażby na OLX, można zauważyć, że z Bydgoszczy każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące mieszkań na wynajem bądź sprzedaż. Jednak im większe miasto, tym wyższe ceny za metr kwadratowy. Jeżeli nie chcesz mieszkać w dużym mieście i przepłacać, pomyśl o zamieszkaniu na przykład w Mogilnie, Żninie, Janikowie czy Barcinie. Powstają tu nowe osiedla z wygodnymi apartamentami, których ceny są znacznie niższe niż tych w Bydgoszczy. Mieszkania na sprzedaż Mogilno kosztują na przykład 4,5 tysiąca złotych za 1 m2, podczas, gdy w Bydgoszczy, za lokal w podobnym stanie należy zapłacić jakieś dwa tysiące złotych na metrze więcej. Czy są jeszcze jakieś powody, dla których warto zamieszkać w tych niewielkich miasteczkach?

mieszkania Mogilno

Zalety mieszkania w Barcinie, Janikowie…  

Barcin to niewielkie miasteczko położone między Żninem a Inowrocławiem. Czy warto w nim zamieszkać? Jest basen, są szkoły, stadion, orliki – dzieci i młodzież na pewną mogą być zadowolone Jest także jedna z najlepszych bibliotek w Polsce. Autobusem dojedzie się stąd do Żnina, Inowrocławia, Bydgoszczy i Mogilna. W Barcinie znajduje się wiele sklepów, są miejsca pracy. Nie ma niestety dworca PKP, a najbliższa droga szybkiego ruchu jest za Żninem. Tym sposobem przechodzimy do drugiego miasteczka. Żnin również wypada dość pozytywnie, jednak, jak w Barcinie, brakuje dworca PKP. Można natomiast wykąpać się w jeziorze i to w samym mieście!

Mieszkania na sprzedaż Mogilno – Czy to tu najlepiej zamieszkać?

Mogilno spośród tych miasteczek wypada prawdopodobnie najlepiej. Dlaczego? Ogromną zaletą tej miejscowości jest dobre połączenie kolejowe chociażby do Poznania. Jednak w rzeczywistości dojedziemy stąd prawie w każdy rejon Polski. Co ciekawe, w Mogilnie jest nieco taniej niż w Barcinie. Również mieszkania Mogilno wypadają lepiej.