Montaż ogrodzenia wokół domu – Co modne w 2023 roku?

Ogrodzenia, podobnie jak wszystko podrożały nawet dwu i trzy krotnie od początku wojny na Ukrainie. Jednak są one niezbędne, by móc czuć się bezpieczniej na własnej posesji. Zatem, co będzie modne w roku 2023, jeśli chodzi o ogrodzenia Gniezno? Zapraszamy do lektury.

Czasy trudne, złodziei coraz więcej

Wojna niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje. Najgorsze z nich to śmierć niewinnych ludzi. Do tych mniej tragicznych zaliczamy chociażby podwyżkę cen żywności, leków, artykułów higienicznych, energii i materiałów budowlanych. Właściwe to wymieniać można bez końca, ale my skupimy się na materiałach budowlanych. Nawet zwykły styropian jest dwa razy droższy. Projekty domów, których realizacja miała kosztować załóżmy 300 tysięcy, dziś kosztować będzie około 500 tysięcy. To prawie dwa razy więcej! Dla tych, którzy już mieli wzięte kredyty i sytuacja nie pozwala na dobranie większej ilości pieniędzy jest to tragiczna sytuacja. Trudna sytuacja finansowa skłania coraz więcej osób do kradzieży, przez co w wielu rejonach polski grasują zorganizowane grupy przestępcze. Co kradną najczęściej? Pieniądze, biżuterię, telewizory, głośniki a nawet sprzęt AGD. Dlatego nie warto rezygnować z ogrodzenia Gniezno.

firma ogrodzeniowa Mogilno

Ile kosztuje montaż standardowego ogrodzenia Gniezno? 

Sam montaż ogrodzenia przykładowo panelowego wynosi około 50 złotych za metr bieżący (z podmurówką). A ile kosztują elementy ogrodzenia? Przęsło ogrodzenia panelowego kosztuje kilkadziesiąt złotych. Załóżmy, że 50. Jeśli ogrodzenie ma 100 metrów, a przęsło zwykle 2,5 metra, zmieścimy się w 2000 tysiącach złotych. Do tego należy jednak doliczyć cenę bramy i furtki. Przesuwna brama panelowa kosztuje około 3500 złotych. Furtka to koszt rzędu kilkuset złotych. Warto zauważyć, że jako przykład posłużyło nam jedno z tańszych rozwiązań – ogrodzenie panelowe.

Co modne w 2023?  

Dzisiejsze ogrodzenia – modne – często  tworzy się z prefabrykowanych elementów, takich jak gotowe płyty betonowe imitujące klinkier, kamień, czy cegłę. Dzięki nim firma ogrodzeniowa Mogilno może wykonać pracę szybciej, a samo ogrodzenie wygląda estetyczniej. Dostępne są także pomysły na nietypowe ogrodzenie domu, na przykład płot ze szkła lub z palet. W 2023 roku wciąż przodować będą ogrodzenia palisadowe.