Usługi dźwigowe w cenie – Czy warto zakupić własny dźwig?

Faktem jest, że branża budowlana kwitnie zawsze. Usługi dźwigowe nie są tanie, a są potrzebne. Zatem, czy warto kupić własny dźwig Janowiec i oferować usługi? Czy opłaca się zrobienie uprawnień na tę maszynę? A może lepiej zatrudnić kogoś z uprawnieniami? Czy nie lepiej kupić koparko-ładowarkę? O tym w artykule, zapraszamy do lektury.

Budownictwo – Branża, która się nie zatrzyma

To prawda, że pandemia pokazała, iż nawet budownictwo może na chwilę zwolnić. Jednak nawet w najgorszych momentach nie zatrzymało się całkowicie. Gdy zaczętych jest wiele ważnych dróg, w tym szybkiego ruchu czy autostrad, nie da się zwlekać z ich dokończeniem w nieskończoność. Poza tym w trakcie budowy są budynki w dużych i ważnych dla Polski miastach. Państwo nie mogłoby sobie pozwolić na niedokończenie takich miejsc. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w maszyny potrzebne na budowach, odpowiedź jest prosta – warto. Usługi dźwigowe są w cenie,  a mimo to wiele osób z nich korzysta. Deweloperzy również musza dokończyć to, co zaczęli, bo w przeciwnym razie musieliby wypłacać odszkodowania, których wartość przekroczyłaby samą budowę.

dźwig Kruszwica

Własny dźwig Janowiec – Czy to ma sens?

Trzeba przyznać, że zakupienie dźwigu to spora inwestycja. Standardowy dźwig Janowiec, najprawdopodobniej używany, wyniesie kupującego około 50 tysięcy złotych. To naprawdę dużo i mało kto ma takie oszczędności, jednak inwestycja ta szybko się zwróci patrząc na ceny wynajęcia takiej maszyny wraz z operatorem. Właśnie, jak to jest z tym operatorem? Czy  opłaca się zrobić uprawnienia? To zależy, czy chcesz by ktoś na ciebie zarabiał, czy sam chcesz jeździć na budowy i wykonywać usługi. Dźwig Kruszwica to ogromna maszyna, której operator musi być maksymalnie skupiony i wyuczony. Zły obrót może kosztować kogoś życiem czy zdrowiem.

A może inna maszyna?

Oprócz dźwigów bardzo opłacalnymi maszynami na wynajem są koparki i koparko ładowarki. Wypożyczenie ich jest nieco tańsze, ale potrzebne są na budowach jeszcze częściej. Kupienie używanej koparki w dobrym stanie również wyniesie cię taniej.